Menu

Get Socialize

اکبر معارفی: ضرورت چرند‌زدایی در اپوزیسیون جمهوری اسلامی ایران (سه چرند اولیه)

admin آگوست 8, 2022 113 بدون دیدگاه

image

بیش از چهل و سه سال است که یکی از پلیدترین و ابله‌ترین نظام‌های سیاسی جهان بر مردم ایران حاکم است و به رغم مخالفت اکثریت قاطع مردم همچنان بر اریکه قدرت تکیه زده است. موفقیت سندیکای جنایت‌کاران حاکم در ایران و سرکوب موفقیت‌آمیز جنبشهای اعتراضی نه به دلیل درایت زمامداران جمهوری اسلامی بلکه به… Read more »

دکتر ن- واحدی: نقدی به نوشته و مصاحبه آقای عباس میلانی در مورد آدمیت سعدی

admin آگوست 7, 2022 83 بدون دیدگاه

image

  اخیرأ در باره انسانگرائی در ایران و خارج از کشور ، به ویژه در رابطه با نظرات سعدی [1]کتبی چند انتشار یافته که به دلیل درک نادرست از جنبش هومانیسم، هدف و منظور آن براستی آش شله غلمکاری بیش نیست. به ویژه  سعدی با همه زیبائی گفتارش محتاط بود. یعنی او مانند همهﻯ متفکرین… Read more »

دکتر رضا پرچی زاده: اسرائیل‌ستیزی اسلامگرایان ضد منافع ملی ایران است

admin آگوست 6, 2022 152 بدون دیدگاه

image

در این مقاله قصد دارم به بغرنج «اسرائیل‌ستیزی» رژیم جمهوری اسلامی و تبعات شدیدا مخرب آن برای «منافع ملی ایران» بپردازم. به نظر نگارنده، برخورد رژیم اسلامگرا با اسرائیل برخوردی در راستای منافع ملی ایران نیست؛ بلکه از منظر دو رویکرد «ایدئولوژیک» و «استراتژیک» است؛ که هر دو در راستای نیازها و منافع رژیم –… Read more »

امیر طاهری: اصلاح‌طلبی؛ چالش‌های ممکن و ناممکن

admin جولای 15, 2022 163 بدون دیدگاه

image

یکی از شگردهای فرقه خمینیه که در چهار دهه گذشته شاهدش بوده‌ایم مظلوم‌نمایی و برپایی شام غریبان است. این شگرد را اصحاب ولایت، یعنی اصول‌گرایان، در صحنه بین‌المللی به کار می‌برند و رقبای آنان، یعنی اصلاح‌طلبان، در صحنه داخلی. در چند روز گذشته، پیام‌های متعددی دریافت کرده‌ایم با این پرسش: چرا به سرکوب و زندانی… Read more »

دکتر نصرت واحدی: عطفهای زمانه در سایه جنگ

admin جولای 15, 2022 117 بدون دیدگاه

image

نامه سرگشاده به اولاف شولز صدراعظم آلمان در سال 1957، کارل فردریش فون وایسزکر، همراه با اتو هان، به شدت از تسلیح برنامه ریزی شده نیروهای نظامی آلمان به سلاح های هسته ای تاکتیکی انتقاد کردند. (گوتینگن هجده) [1] امروز، 65 سال بعد، تسلیح مجدد و عظیم نیروهای نظامی آلمان که به عنوان نوسازی مطرح… Read more »

امیر طاهری: ایران، انتخاب میان مشروعه و مشروطه؟

admin ژوئن 24, 2022 443 بدون دیدگاه

image

آیا بحث سرنوشت‌سازی که می‌بایست چهل‌و‌چند سال پیش در ایران صورت می‌گرفت اکنون در حال صورت گرفتن است؟ چهار دهه پیش، سرعت حوادثی که به پیدایش جمهوری اسلامی انجامید مانع از آن شد که این بحث‌ــ یعنی انتخاب میان مشروطه و مشروعه‌ــ صورت گیرد. در آن زمان، بخشی از نیروهای سیاسی که در دوران مشروطه… Read more »

امیر امیری: تجلی حلقه گمشده پیکار ملی و شتاب براندازی

admin ژوئن 23, 2022 212 بدون دیدگاه

image

روندی که از دی ماه ۱۳۹۶ آغاز و نخستین جرقه‌های اعتراضات مردمى علیه تمامیت رژیم اسلامی را روشن ساخت و سپس در آبان ماه ۱۳۹۸ موجب برافروخته شدن شعله‌های جنبش براندازی شد، اکنون مجهز به یک چهره ملی و شخصیت سیاسی شده است که بزودی موجب پیدایش تحولات چشم گیر سیاسى و اجتماعى خواهد گشت… Read more »

دکتر جلال ایجادی: اپوزیسیون به خود شلیک نکند.

admin ژوئن 14, 2022 206 بدون دیدگاه

image

حکومت اسلامی چیره است زیرا اپوزیسیون پراکنده و هدف را اشتباه گرفته است. هدف، پایان دادن به حکومت دینی استبدادی است زیرا این نظام نیروهای انسانی، منابع زیست محیطی و اقتصادی و در یک سخن، منافع ملی را پیوسته به چپاول برده و ویران نموده، ملت ایران را زیر ستم قرار داده و آزادی‌ها را… Read more »

دکتر جمشید اسدی: واکاوی اعلامیه شش سازمان سیاسی جمهوری خواه پیرامون سخنرانی شاهزاده رضا پهلوی

admin ژوئن 12, 2022 409 بدون دیدگاه

image

افزون بر این که رضا پهلوی ادعای  نهاد مادام العمر پادشاهی ندارد، باید دانست که پادشاهی مشروطه نمادین و سلطنتی است – ایندیپندنت فارسی حق هر شهروند ایرانی است که چهره‌ها و سازمان‌های سیاسی کشو را نقد کند و در پی آن چهره‌ای را برکشد یا نکشد و سامانه‌ای را بخواهد یا نخواهد. نقد از این… Read more »

امیر طاهری: سلام بر فرمانده یا خداحافظ نظام درمانده؟

admin ژوئن 3, 2022 440 بدون دیدگاه

image

آیا جمهوری اسلامی در حال غرق شدن است؟ این پرسش پس از نمایش «سلام فرمانده» که بیت «رهبر» به راه انداخته است، مطرح می‌شود. «سلام فرمانده» یک سرود به‌نسبت طولانی است با آهنگ شبه‌پاپ که کودکان دبستانی اجرا می‌کنند. سرآغاز سرود چنین است: «یا مولانا! یا صاحب‌الزمان! الغوث، الغوث ادرکنی» غوث ثلاثی مجری است به‌معنای… Read more »